February 19-23, 2007 Trento, Italy | organised and funded by ARTIST |
Name |
Affiliation | |
1 | Anton Ageev |
University of Trento |
2 | Hűseyin Aysan |
Malardalen University |
3 | Eoin Bailey |
UCD Dublin |
4 | Marko Bertogna |
Scuola S. Anna |
5 | Michael Beyer |
TU - Berlin |
6 | Florent Bouchy |
LSV - ENS |
7 | Hichem Boudali |
University of Twente |
8 | Aske Brekling |
Technical Univ. of Denmark |
9 | Remi Brochenin |
LSV - ENS |
10 | Najla Chamseddine |
LSV - ENS |
11 | Antonio Cicchetti |
Università dell’Aquila |
12 | Michele Cirinei |
Scuola Superiore S. Anna |
13 | Benoît Delahaye |
ENS CACHAN IRISA |
14 | Didier Delanote |
K.U.Leuven |
15 | Jori Dubrovin |
Helsinki University of Technology |
16 | Adriano Fagiolini |
Univeristy of Pisa |
17 | Stefano Galvan |
Università di Verona |
18 | Yu Guo |
MCI, Mads Clausen Institute |
19 | Moris Habib Yasi Behnam |
Malardalen University |
20 | Andreas Hjertstrom |
Malardalen University |
21 | Dae Yon Hwang |
Korea University |
22 | Gabriel Kalyon |
Universite Libre de Bruxelles |
23 | Eun Young Kang |
INRIA - Loria |
24 | Raimund Kirner |
TU Vienna |
25 | Istvan Knoll |
Aalborg University |
26 | François Lagarde |
CEA |
27 | Tanguy Le Berre |
IRIT ENSEE IHT |
28 | Francesco Leonardi |
DIT - UNITN |
29 | Frederic Loiret |
CEA -LIST |
30 | Blanca Mancilla |
UNSW Computer science |
31 | Nicolas Maquet |
Universite Libre de Bruxelles |
32 | Nicolae Marian |
MCI, Mads Clausen Institute |
33 | Christian Marzadro |
|
34 | Pat Mcelligott |
Lero |
35 | Leonid Mokrushin |
Uppsala University |
36 | Francesco Nesta |
ITC-IRST, Italy |
37 | Ghassan Oreiby |
LSV - ENS |
38 | Alain Ourghanlian |
EDF |
39 | Virginia Papailiopoulou |
Universitè Joseph Fourier |
40 | Jun-Kil Park |
Korea University |
41 | John Place |
UNSW Computer science |
42 | Jan Reineke |
Saarland University |
43 | Oscar Ribeiro |
University of Minho |
44 | Jean - François Rolland |
IRIT |
45 | Asaula Ruslan |
University of Trento |
46 | Muhammad Mohsin Saleemi |
Åbo Akademi University |
47 | Marcelo Santos |
MDH/IDE |
48 | Sèverine Sentilles |
Malardalen University |
49 | Nicola Serreli |
|
50 | Ross Shannon |
UCD Dublin |
51 | Jae Hwan Sim |
Korea University |
52 | Alena Simalatsar |
University of Trento |
53 | Pavel Šimček |
Faculty of informatics, Masaryk University |
54 | Andrey Somov |
University of Trento |
55 | Jens Steiner |
TU Brannschveig, IPS |
56 | Kenji Taguchi |
National Istitution of Informatics |
57 | Jonathan Tate |
University of York |
58 | Michael Tautschnig |
Institut fűr Informatik, TU Műnchen, |
59 | Eike Thaden |
OFFIS e. V. |
60 | Frederic Thomas |
CEA -LIST |
61 | Michele Vescovi |
University of Trento |
62 | Aneta Vulgarakis |
Malardalen University |
63 | Marco Wehrmeister |
Fed. Univ. Of Rio Grande do Sul |
64 | Davide Zerbato |
Università di Verona |
(c) Artist Consortium, All Rights Reserved - 2006, 2007, 2008, 2009